Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wydarzenia Jesienny Festiwal 2009

Jesienny Festiwal 2009

Email Drukuj PDF
Autumn Festival 2009Jeszcze nie przebrzmiał echem Letni Festiwal Exeter’ski, a już niedługo rozpocznie się szósta edycja Festiwalu Jesiennego. Między 31 października, a 15 listopada przetoczy się przez miasto ponad 40 różnego rodzaju imprez.

Festiwal Jesienny, w odróżnieniu od letniego, stawia sobie ze cel promocję lokalnych artystów i wschodzących talentów. Więc oprócz starych wyjadaczy, wystąpią amatorskie grupy teatralne, odbędzie się szereg warsztatów dających szansę na spróbowanie swoich sił i doskonalenie własnych umiejętności. Oto kilka propozycji, które zwróciły naszą uwagę.

Zacznijmy od„Youth Arts Festival”, który odbędą się 6-8 listopada i będzie okazją do zaprezentowania się dla osób miedzy 13 a 25 rokiem życia. W czasie tego weekendu  można wziąć udział w 48 Hour Film Challenge – podczas którego uczestnicy staną przed zadaniem zrobienia filmu w 48 godzin. Będzie również koncert młodych zespołów pochodzących z Devon, a warto pamiętać, że z tego zakątka UK, miedzy innymi wywodzi się Muse, więc kto wie jaka z przyszłych gwiazd może zagrać. Ponadto odbędą się warsztaty fotograficzne i scena młodych DJ -ów. 

W zeszłym roku dużą popularnością cieszyła się możliwość podglądania artystów przy pracy. Również w tym roku, między 6 a 8 listopada, niektórzy z nich otworzą podwoje swoich pracowni. Prócz podziwiania ich warsztatu będzie można nabyć ich wyroby bez pośrednictwa „handlarzy sztuką” 

Kolejną atrakcją będzie „Wielkie Rysowanie” (Big Draw), ogólnokrajowa akcjia, w której Festiwal Exeter’ski bierze udział po raz pierwszy. Każdy, bez względu na to jakie posiada umiejętności plastyczne czy ile ma lat, może wziąć udział. W pięciu punktach miasta – Quayside, Northernhay Gardens, Bibliotece Głównej i w dwóch miejsca w Princesshay – przez cały dzień będą tworzone projekty pod okiem profesjonalnych plastyków. Można będzie się podłączyć w każdej chwili, na dłużej lub krócej. A wszystko 31 – ego października. 

Spośród imprez muzycznych naszą uwagę zwróciły dwa koncerty. Dla miłośników regge gratką będzie koncert zespołu Dreadzone, który wystąpi 13 listopada w klubie uniwersyteckim Lemon Groove. Natomiast tradycyjne folk’owe rytmy z punk’owym przytupem zaprezentuje duet Spiers&Boden. Chłopaki podobno są bardzo energetyczni w swych solówkach smyczkowych. Nie bez powodu dwukrotnie wybierani byli jako najlepszy duet folk’owy przez Radio BBC2. Ich koncert odbędzie się 8 listopada w Phoenix Centre. 

A jeśli przypadkiem zobaczycie dziwnie zachowującego się osobnika, gadającego niby od rzeczy, a będzie to 14 listopada w jakimś ze sklepów znajdujących się przy Sidwell Street, to nie alkohol czy inne używki, tudzież choroba psychiczna, a część większego happeningu, który tego dnia będzie miał tam miejsce. Co najmniej 12, pięciominutowych monologów przygotowanych i wyreżyserowanych podczas warsztatów pisarskich będzie zaprezentowanych między 10 rano a 5 wieczorem w różnych sklepach znajdujących się w tej części miasta. Będzie to swoista promocja miejscowych artystów i lokalnego niezależnego biznesu. 

Podczas Jesiennego Festiwalu Exeter’skiego odbędzie się szereg różnych imprez, niektóre za darmochę inne po przystępnych cenach: będą przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, wieczory poezji i komedii. O szczegółach można dowiedzieć się na stronie www.exeter.gov.uk/festival
 
 
Broncco

Komentarze

Please login to post comments or replies.
 

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia