Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wydarzenia Exeter Respect 2011

Exeter Respect 2011

Email Drukuj PDF

Festiwale zalewają nie tylko Anglię, z roku na rok przyprawiając wielu o ból głowy gdy mamy podjąć decyzję który wybrać, gdzie pojechać. Wielu zdaje sobie dobrze sprawę, że festiwale to wielki biznes i dlatego rosną jak grzyby po deszczu. Wypad na taki festiwal to też nie mały koszt, fakt można zobaczyć kilka gwiazd, które zagrają ledwo pół godziny bo rozkład jazdy jest napięty. My chcielibyśmy Was zaprosić na festiwal, który jest za darmo, jest w Exeter i na pewno nie jest organizowany dla zysku.

Exeter Respect 2011, bo o nim mowa, odbędzie się już w najbliższy weekend na terenie Belmont Parku. Ale co to jest właściwie? Jak mówią sami organizatorzy, to świeto różnorodności pod hasłem "Każdy inny, Wszyscy równi!". Dla nas Polaków to świetna okazja, żeby zobaczyć jak różnice kulturowe potrafią łączyć a nie dzielić. Nie jedno z nas było zaskoczone po przyjeździe tutaj jak wymieszana narodowościowo jest Anglia. Nie jedno z nas zadało sobie pewnie pytanie czy Polska również byłaby tolerancyjna przy tak ogromnej liczbie różnych mniejszości. No dobrze, ale czego można się tam spodziewać. Przede wszystkim dużo różnorodnej muzyki na żywo na kilku scenach, przedstawień, warsztatów tańca dla dzieci i dorosłych, konkursów, kiermaszów i jedzenia z przeróżnych zakątków świata. Respect Festival to święto na cześć tolerancji, to miejsce gdzie możemy lepiej poznać kultury różnorodnej społeczności Exeter.

Jak narazie wszystko wskazuje na to, że pogoda powinna dopisać. Ponieważ Belmont Park jest rzut beretem od samego High Street może warto zrobić sobie przerwe w jakże nudnych cotygodniowych zakupach i ku uciesze dzieci podejść te dwa kroki. Z roku na rok cała impreza staje sie barwniejsza i ciekawsza. Ponieważ wielu z nas nie ma zbyt wiele czasu oraz funduszy na wielkie komercyjne festiwale, myślę, że warto wykorzystać ta okazję i zaryzykować dobrą zabawę na miejscu. Ze zasłyszanych przez redakcję informacji na festiwalu będzie można odwiedzić stoisko reprezentujące Polskę, jesteśmy ciekawi jak w tym roku odwiedzający Exeter Respect będą mogli przybliżyć sobie kulturę polską.

Niestety z powodów czysto ekonomicznych, nie będziemy mieli okazji usłyszeć żadnego zespołu czy artysty z Polski. Nie znaczy to jednak, że nie pobawimy się przy polskiej muzyce :) Wszystko wskazuje na to, że w Sobotę od godziny 11:30 do 12:30 w ramach jednej z wielu otwierających festiwal atrakcji będzie można posłuchać na żywo Junction Poland.

Wszystko zaczyna się w Sobotę (4 Czerwca) około 11:30 i kończy około 19-stej, w Niedziele (5 Czerwca) ciąg dalszy od 12:00 do 18:00! Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy www.exeter-respect.org oraz na Facebook'u.


Do zobaczenia w parku.

Mazer

 

Komentarze

Please login to post comments or replies.
 

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia