Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Poradnik
Poradnik

Paszport brytyjski dla dziecka

Email Drukuj PDF

W zwiazku z wieloma zapytaniami w kwestiach wyrobienia brytyjskiego paszportu dla dziecka, przedstawiamy tutaj kilka informacji i porad. Jesli ktos chcialby coś dodać zapraszamy do komentowania poniżej artykułu lub na forum.

Więcej…
 

What can we do for you?

Email Drukuj PDF

Osoby, które nie władają językiem angielskim, maja prawo poprosić o bezpłatnaą pomoc zawodowego tłumacza zapewnianego przez wszystkie instytucje publiczne.

W dobie wszędobylskiego kryzysu instytucje państwowe próbują oszczędzać na czym tylko można. Jedną z takich usług jest obowiązek zapewnienie tłumacza. O ile jeszcze w przypadku osób, które w ogóle nie mówią po angielsku zdarza się to stosunkowo rzadko, to w przypadku tych, którzy władają podstawowym angielskim, urzędnicy dużo częściej zapominają wspomnieć o tym, że mogą one bezpłatnie skorzystać z tłumacza, lub też po prostu z uśmiechem na ustach mówią „you speak very good English”.

Więcej…
 

Jak dotrzeć na Gwiazdkę do Polski

Email Drukuj PDF

Jadąc nie tak dawno do pracy zauważyłem nowe reklamy z ofertami w różnych miejscach pt. "Christmas Party". Tak, dopiero co lato minęło a już widzimy drukowane choinki. Gdzie my spędzimy te Święta? Zawsze jest pewien dylemat i najczęściej jest on wynikiem wysokich cen biletów lotniczych w tym okresie. Jedną z opcji poza samolotem czy autobusem jest samochód. Nie jest to może relaksująca podróż, ale w wielu przypadkach to jedyna opcja. Jadąc samochodem łatwiej dopasować daty, można zabrać więcej prezentów dla rodziny (a wracając nie zjedzone pierogi), często okazuje się to również najtańszym rozwiązaniem. Autem na pewno da się dojechać szybciej niż autobusem. Jeśli chodzi o samolot, to podliczając wszystko razem z dojazdami na lotniska, różnica czasu nie jest aż tak duża.

Więcej…
 

Jak ułatwić sobie życie - Google Docs

Email Drukuj PDF
Od wielu lat wisi nade mną klątwa pod tytułem "Ty tam się znasz na tych komputerach" i ciąży ona również cały czas odkąd zamieszkałem w Exeter. Doprowadzając przez ponad 4 lata kilkadziesiąt komputerów do stanu używalności chciałbym polecić bardzo przydatne i co najważniejsze dla wielu, darmowe rozwiązanie. Mam tu na myśli Google Docs. Nie musimy już instalować pirackiego kolosa jakim jest Microsoft Office, żeby napisać dokument w Wordzie lub zrobić miesięczne zestawienie wydatków w Excelu. Nie muszę chyba również tłumaczyć, że Google jest potęgą jeśli chodzi o branże internetową i to właśnie oni stworzyli takiego mini office'a w wersji on-line.
Więcej…
 

Jak wysyłać pieniądze do Polski z Exeter?

Email Drukuj PDF
Wielu z was na pewno interesuje w jaki sposób można wysłać pieniądze do Polski z Exeter.

Chyba najlepszym sposobem na wysłanie pieniędzy jest skorzystanie z usług jednej z licznych w Anglii firm transferowych. Koszt przelewu to zwykle 5 funtów. Wpłacamy pieniądze na konto firmy, następnie dzwonimy i podajemy szczegóły przelewu (często wszystko można załatwić on-line za pomocą specjalnego formularza).
Więcej…
 

Prawo jazdy w UK

Email Drukuj PDF
Od 1 maja 2004 roku nie ma obowiązku wymiany prawa jazdy wydanego w krajach EC,/EEA (Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego) na prawo jazdy brytyjskie.

Polacy są uprawnieni do prowadzenia pojazdów na podstawie prawa jazdy EC/EEA, pod warunkami, że: jest ono ważne, kierujący ma poniżej 70 lat, (czyli do ostatniego dnia przed datą urodzin) lub na 3 lata po zostaniu rezydentem Wielkiej Brytanii - którykolwiek z tych okresów jest dłuższy.
Więcej…
 


Strona 1 z 2

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia