Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Czytelnia Przewodnik po pubach - The Old Fire House

Przewodnik po pubach - The Old Fire House

Email Drukuj PDF
The Old Fire House – Dawniej w miejscu tego pubu mieściła się remiza strażacka, dopiero w 1986r budynek został przearanżowany na knajpę.

Oryginalnie na słupach do których dzisiaj przymocowany jest szyld, znajdowały się lampy, a ówczesne schody wiodły do dwóch dużych warsztatów w których naprawiano i udoskonalano pompy parowe. Do warsztatów prowadziła także winda towarowa, a  na dachu budynku znajdowała się platforma na której suszono węże strażackie.

W czasach kiedy to miejsce pełniło funkcję remizy strażackiej w sąsiednim budynku mieścił się pub znany pod nazwą "The Black Horse Tap". Prawdopodobnie to tam strażacy zbierali się aby uczcić udaną akcję :-).

Dzisiaj The Old Fire House jest pubem typowo studenckim. Co tydzień w weekendy odbywają się tam koncerty jazzowe, ale można usłyszeć też rytmy bluesowe jak i reggae.
Kartą przetargową „starej remizy” są z pewnością atrakcyjne ceny i wyśmienite domowe jedzenie - szczególnie polecam „beef lasagne”.

Po godzinie 10.00pm serwowana jest pizza, która kusi ceną i rozmiarem (1.20m x 1.00m w skali 4:1   :-) ). Do pubu najlepiej udać się przed godziną 9.00pm, ponieważ po dziewiątej - zwykle z powodu "przeludnienia" - pobierana jest opłata w wysokości  £1 lub £2.

Pub podzielony jest na trzy piętra. Na parterze oraz na drugim piętrze znajdują się bary. Na pierwszym piętrze w tłoczne dni serwowane jest wino w cenie £5 za butelkę. Na zewnątrz usytyłowany jest zadaszony ogródek piwny, którego jedyną wadą jest brak lamp ogrzewających.

The Old Fire House, jak każdy inny pub, ma swoje wady i zalety. Jest jednak doskonałym miejscem spotkań, gdzie przy dobrej muzyce można zjeść  smaczną potrawę popijając drinkiem za bardzo rozsądną cenę. Często można spotkać  tam redakcję Exeter.pl w osobie Mazera oraz mojej :-).  Zapraszamy! – The Old Fire House, North Street, Exeter.


Opracował: Mgr Wiesław Rumburak

Komentarze

Please login to post comments or replies.
 

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia