Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Czytelnia Co się działo w 2011 w Exeter

Co się działo w 2011 w Exeter

Email Drukuj PDF

Co się działo w Exeter w 2011 roku? Jeśli zważyć na fakt, że Exeter nigdy nie pretendował do tego, żeby stać się południowo-zachodnim centrum rozrywki ani zagłębiem przemysłowym czy też kulturalną stolicą rejonu, to działo się nawet sporo.

Tereny Uniwersytetu od początku roku przypominały teatr działań wojennych a to na skutek rozbudowy i powstawania Innovation Centre. Luty zaczął się fantastycznym spektaklem światła i muzyki na murach Katedry - Isca Obscura. Projekcja w ramach festiwalu Animated Exeter z muzyką Beth Gibbons z grupy Portishead, wzbudzała zachwyty, płacz i była wspaniałym przykładem połączenia historii i technologii.

 

 

Steven Spielberg kręcił w Dartmoor swój nowy film War Horse.

Exeter City Football Club zagrał w sierpniu mecz z Liverpool’em przegrwając w świetnym stylu 1:3.

Również w sierpniu ruszyły roboty nad starym budynkiem Debenhams przy Sidwell Street jako, że decyzją miasta miejsce to przejęła sieć John Lewis. Władze zapewniły, ze powstanie 300 nowych miejsc pracy. Sklep miał być otwarty na jesień ale widać nastąpił pewien poślizg. Prawdopodobnie toczą się rozmowy dotyczące sprowadzenia Ikei ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Otworzono natomiast Waitrose i Marks&Spencer (ten ostatni na St. Thomas), które chlubią się szerokim wyborem wykwintnego jedzenia. Wielbiciele Tesco Value pewnie i tak wolą swoje.

Od roku powstaje nowe miasto Cranbrook planowane na 2900 mieszkańców. Ruszyły prace nad Skyparkiem przy lotnisku Exeter. Inwestycja szacowana na 210mln funtów ma się zakończyć za 15 lat i stworzyć dodatkowe 7,5tyś miejsc pracy.

Lotnisko w Exeter stało się w 2011 jedynym międzynarodowym lotniskiem na zachód od Bristolu, po tym jak parę tygodni temu przestało działać lotnisko w Plymouth.

Ceny mieszkań w 2011 generalnie spadły lekko w stosunku do 2010 roku, wzrosły jedynie ceny domów wolnostojących/posiadłości (detached house).

Devon and Cornwall Police zanotowała spadek ilości wykrytych narkotyków w stosunku do ubiegłego roku, który to był rekordowym rokiem jeśli chodzi o ilość przechwyconych substancji chemicznych kiedy to zarekwirowano 20.7kg kokainy o łącznej wartości rynkowej 900tyś. funtów i 13600 porcji ecstasy. Tego roku Policji udało się skonfiskować jedynie 4kg kokainy i 300 tabletek ecstasy. Także 29.3kg marihuany zostało zdjętej z ulic w tym roku, w porównaniu z 30.2kg w roku 2010. 

W grudniu, po 4 latach otwarto w końcu na nowo muzeum na Queen Street – RAMM. Póki co wstęp wolny, można się wybrać i zobaczyć na co poszedł wielkokrotnie przekraczany budżet renowacji. Jakby nie było wszyscy płacący Council Tax sponsorowali tą inwestycję.

No i chyba największe zamieszanie roku 2011 wybuchło wokół świątecznych światełek, uratowanych (łącznie z honorem i dobrym nastrojem zakupowiczów) w końcu przez prywatną firmę zdecydowaną darmowo zasponsorować tą instalację.

I to by było na tyle w subiektywnym, telegraficznym skrócie.

Przyszłość Exeter proszę Państwa zdaje się wyglądać różowo.

A my Redakcja życzymy Wam Czytelnikom/mieszkąńcom bardzo udanego, niekoniecznie różowego ale barwnego Roku 2012.

Komentarze

Please login to post comments or replies.
 

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia