Zwiększ rozmiar czcionki Domyślny  rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Czytelnia
Czytelnia

Podróż za jeden uśmiech

Email Drukuj PDF

Powoli zbliża się nasz kolejny wyjazd do Polski. Same we dwie, ja i moja mała pociecha. Oczekuje go z odrobiną niepokoju, choć już nie tak wielkiego jak za pierwszym razem kiedy leciałyśmy same. Wtedy było to zupełnie nowe doświadczenie, przed którym starannie się przygotowałam. Sprawdziłam fora dyskusyjne dotyczące lotów z niemowlakami, przepisy na temat przewożenia pokarmu dla dzieci i rady o tym jak przewozić taki pokarm. Pytałam znajome, które miały to już za sobą o to czy wózek lepiej nadać na bagaż, czy może oddać tuż przed wejściem do samolotu, jak dzieciaki znoszą lot i takie tam różne inne drobiazgi. Być może jestem „control freak” ale lubię być przygotowana na każda ewentualność. Nie jest to jednak tekst o tym „ jak latać z maluchami” bo jest mnóstwo o tym w necie, ale bardziej o tym jak to było nam z różnymi tanimi liniami lotniczymi – choć o tym pewnie tez dużo w necie.

Więcej…
 

Co się działo w 2011 w Exeter

Email Drukuj PDF

Co się działo w Exeter w 2011 roku? Jeśli zważyć na fakt, że Exeter nigdy nie pretendował do tego, żeby stać się południowo-zachodnim centrum rozrywki ani zagłębiem przemysłowym czy też kulturalną stolicą rejonu, to działo się nawet sporo.

Tereny Uniwersytetu od początku roku przypominały teatr działań wojennych a to na skutek rozbudowy i powstawania Innovation Centre. Luty zaczął się fantastycznym spektaklem światła i muzyki na murach Katedry - Isca Obscura. Projekcja w ramach festiwalu Animated Exeter z muzyką Beth Gibbons z grupy Portishead, wzbudzała zachwyty, płacz i była wspaniałym przykładem połączenia historii i technologii.

Więcej…
 

Trochę inna emigracja. Wspomnienie.

Email Drukuj PDF

Sawicz Tadeusz Sawicz. Urodzony w 1914 roku. W wieku lat 20 wstępuje do dęblińskiej Szkoły Orląt. Mija 5 lat. Pierwszy września 1939 roku zastaje go w powietrzu - broni nieba nad Warszawą w Brygadzie Pościgowej. Potem wydarzenia następują po sobie jak w kalejdoskopie – ewakuacja do Rumunii, Jugosławia, Włochy, Francja – stamtąd - po jej upadku, ucieka samolotem do Algierii. Przeprawia się do Maroka, tak by w końcu dostać się statkiem na Wyspy Brytyjskie 17 lipca 1940 roku. Franek Dolas to przy tym 26-letnim wtedy chłopaku, cienki Bolek. Po szkoleniu na Hurriacane’ach zostaje przydzielony do Dywizjonu 303 (Warszawa- Kościuszko). Nad Anglią ma się rozegrać w tym czasie finalna faza największej i najdłuższej bitwy powietrznej II wojny światowej – bitwy o Anglię.

Więcej…
 

Ludzie kwiatki

Email Drukuj PDF

Mietek, człowiek pod pięćdziesiątkę, stanął i rozejrzał się po placu, – po lewej duża wiata z dwoma traktorami i jakąś maszyną, po prawej, za murkiem z kamieni, karawany, nad głową- gar z siną zupą. Mietek czeka parę minut, drepta z miejsca na miejsce. Torbę przewiesił przez ramię, co by od błota się nie ubrudziła. Po chwil pojawia się Kryśka:”...rwiona jestem od rana, bo mówi mi, że za krótkie kwiatki rwałam. A ja nie lubię być ...rwiona, bo wtedy nie jestem sobą, a ja nie lubię nie być sobą, bo wtedy jakaś nieswoja jestem...” Mietek przytakuje. Potem podąża z nią.

Więcej…
 

Podsumowanie marcowej edycji Festiwalu Filmowego i majowe propozycje.

Email Drukuj PDF

Wielkie podziękowania od ekipy przygotowującej tą imprezę idą do osób, które zaszczyciły swoją osobą marcowe pokazy. Mimo tego, że projekcje odbywały się w trzech różnych miejscach okazało się to niestraszne dla wielu z Was - wielki SZACUN dla tych, co pojawiali się w każdym z tych miejsc - ukłony po pas.

Edycja majowa będzie bardziej skoncentrowana  – jedynie dwa miejsca – Campus Cinema na którym puszczane będą: Sexmisja i Dług oraz przytulne kino w Exeter Phoenix z kolejnymi 4 filmami  - http://polishfilmfestival.exeter.pl/venues. Gwoli podsumowania: wszystkie filmy marcowe dojechały na czas, większość z nich dotarła na miejsce w najlepszym kinowym formacie - na taśmie 35mm w ciężkich jak cholera puchach.

Więcej…
 

Świąteczna Karuzela

Email Drukuj PDF

Świąteczna karuzela rozkręciła się na dobre, ba właściwie jest prawie u swego apogeum – krótkiego; i bardzo często wydającego mi się zupełnie nie proporcjonalnym do ilości obrotów wykonywanych na minutę. Ale kręcę się razem z nią. Moje dylemat między łososiem „half price” albo karpiem na zamówienie. Na pewno zrobimy jak zwykle uszka w barszczu i śledzie z cebulą. Potem ugotuje warzywa na sałatkę. Ubiorę choinkę gdy one tymczasem ostygną; pokroje i wymieszam z majonezem oglądając w telewizji „Przyjaciół” po raz enty. Na wigilijnym stole będę miał dwanaście potraw, a indyka w Boże Narodzenie. Do „mince pie” wciąż się przekonuje.

Więcej…
 


Strona 1 z 3

Reklama

T&R Car Service

Problem z samochodem?
Czas na przegląd?
Potrzebujesz wymienić opony?
Zależy Ci na czasie?Zadzwoń do nas:

Tomek 07871 487 619
Robert 07864 707 759

www.exetercarservices.co.uk

Unit 17, City Industrial Estate

EX2 8DD, Exeter


.

Wyróżnione fotoogłoszenia